1. Informujte sa, či je paralyzér v danej krajine legálny

V Českej republike a na Slovensku je paralyzér legálny. Ak však cestujete, zistite si, ako je na tom legislatíva danej krajiny.

2. Zistite, ako paralyzéry fungujú

Ak niečo používate, je dobré vedieť, ako to funguje. Prečítajte si napríklad tento článok.

3. Zoznámte sa so svojím paralyzérom

Prečítajte si v kľude návod a zoznámte sa s prístrojom. Pozrite sa, kde sú ovládacie prvky a aká je ich funkcia. Vyskúšajte si, ako vám paralyzér padne do ruky.

4. Vyskúšajte svoj paralyzér

Vyskúšajte si, ako sa paralyzér používa. Prepnite všetky prepínače a poistky do pohotovostnej polohy, na krátku chvíľu stlačte spúšť a urobte výboj do vzduchu. Elektródy paralyzéra smerujte od seba.

5. Naučte sa, na ktoré časti protivníkovho tela mieriť

Najvhodnejšie je zamieriť na oblasť medzi krkom a pasom. Ak máte možnosť, priložte paralyzér priamo na holý krk. Keď je situácia neprehľadná alebo sa vás zmocňuje panika, nečakajte a použite paralyzér na ktorúkoľvek časť protivníkovho tela.

6. Zistite, ako dlhý výboj použiť

Krátky zásah (1 s) má skôr odstrašujúci účinok. O niečo dlhší výboj privodí protivníkovi bolesť a svalovú kŕč. Nakoniec (cca 5 s a viac) nasleduje strata rovnováhy a svalovej kontroly.

7. Udržujte svoj paralyzér nabitý

Čas od času urobte skúšobný výboj a uistite sa, že svetelný a akustický prejav je stále rovnaký. Ak slabne, prístroj dobite.